+420 777 044 101 skola@skolasrdcovka.cz

PRO RODIČE

ZE ŽIVOTA ŠKOLY…

Z deníku deváťaček: Dne 9. 1. 2020 přijela do školy ZŠ Na rovině studentka z Německa, která už žije půl roku v Čechách u hostitelské rodiny.
Po prohlídce školy a uvedení do třídy se zahájil rozhovor s 6. – 9. třídou, při němž se žáci ptali Emmy na zajímavosti o ní. Poté co byly otázky zodpovězeny, nastala Emmina přednáška. V ní povídala o sobě, své rodině, domovině a o důvodu, proč se zde rozhodla studovat a naučit se jazyk. Následně jsme pokračovali hrou, v níž si Emma vyzkoušela, zda jsme při prezentaci dávali pozor. Nakonec jsme hráli hru “Kdo má rád, co má rád?“

Ve středu 26. 2. začal předvelikonoční postní čas, a my ještě těsně stihli masopustní karneval. Kromě tradičních soutěží a dobrého jídla, jsme měli i opičí dráhu.

Letošní plavecká sezóna úspěšně ukončena! 👍👏👋

Rok 2047! Apokalypsa?! Druhý stupeň se v Gampě zúčastnil programu Seatoxdetos (od skupiny Time´s up)… Doufejme, že nás čeká růžovější budoucnost!

Družinové moudré tvoření

7x3 Králové byli ve čtvrtek 9. 1. koledovat v Třebosicích pro pardubickou oblastní charitu.

Rok 2020 začal a my se stále vezeme na vlně vděčnosti… První společná elipsa… S vánočními dárky.
Myslíme si, že ještě jedno velké DÍKY je na místě.

A pak už jen dárky… A hurá domů! Přejeme všem krásné Vánoce!

Předvánoční pátek se již tradičně zpívalo a hrálo v třebosickém kostele. Vánoce byly ve vzduchu. Poklona všem odvážným účinkujícím! Byli jste skvělí.

Vánoční dílničky: Bylo milo. Jedlo se, zpívalo, pilo… Ale především vznikla velká spousta krásných vánočních ozdob a dárků.
Obrovský dík všem, kteří se jakkoli zapojili. Vánoce už byly úplně hmatatelné.

I u nás byli! Mikuláš, překrásná andělka a krutej čert, všichni na úrovni 2. stupně. 😉

Minulý týden jsme spustili tradiční vánoční tombolu naruby, a už se nám pod stromečkem začaly objevovat první dárky. Moc děkujeme všem milým dárcům. A ještě stále je šance stát se našim školním Ježíškem.

Pravá hravá odpoledne s intuitivní pedagogikou probíhají u nás ve škole každý první čtvrtek v měsíci a jsou velmi oblíbená! Pokračujeme i od února 2020 – 6. 2., 5. 3., 2. 4. a 14. 5.)

Plavecká sezóna zahájena! Až se léto zeptá, cos dělal v zimě, budeme připraveni!

Listopadové střípky ze školy: Martinské lampiony v družině, pád berlínské zdi v němčině a drony ve fyzice.P. S. Není nad to mít multifunkční rodiče. 😉 O dronech nám vyprávěla maminka prvňáka Katka, která navíc dopoledne fotila ve třídách pro naše nové webovky. (Od ní byly i ty skvělé červnové školní fotky.) Moc díky. A vy se těšte!

Setkání s Lucií Ernestovou… Výstava obrázků Lucie Ernestové nám kromě báječné atmosféry a povedené vernisáže přinesla i velmi milé setkání přímo s autorkou obrázků. Moc děkujeme. (pondělí 11. 11.)

Páteční program 1. 11. – Kam se vrtnu, až opustím tuhle báječnou školu? 😜 Aneb druhý stupeň na burze středních škol – Scola Bohemia – v Ideonu.
A cestou domů stihli ještě hodinu dějepisu v ulicích Pardubic.

Vernisáž výstavy obrázků Lucie Ernestové byla jedním slovem vyvedená! Milý kulturní program, jako host Mirka Maierová (Duhová kočka – autorský obchod Lucie Ernestové), lahodné občerstvení, příjemná setkání a povídání v Kavárně pro rodiče… Co víc si přát?

V pátek nás navštívil náš loňský deváťák Standa, dnes už pilný žák Středního odborného učiliště ve Chvaleticích, aby si zahrál na učitele a povykládal nám o své nové škole…

Hravý čtvrtek nebyl tentokrát (17. 10.) s intuitivní pedagogikou, ani logopedií, ale v Liberci v IQLandii, kde si naplno užívali malí i velcí…!

Ve středu 16. 10. si žáci druhého stupně užili exkluzivní návštěvu Automatický mlýnů v Pardubicích. Cestou na autobus stihli ještě na skok výstavu v Galerii.

Výstava Lucie Ernestové – chystáme výstavu i vernisáž – 24. 10. 2019 v 15:30. Vernisáž bude součástí Kavárny pro rodiče. Součástí vernisáže bude krátké vystoupení žáků 1. stupně i občerstvení, které pro vás přichystají žáci naší školy.
Provoz školní družiny bude v tento den prodloužen do 17:00 tak, abyste se po vernisáži mohli zúčastnit Kavárny pro rodiče a setkání s učiteli naší školy.

Duhová logopedie nám ve středu 9. 10. řádně protáhla jazýčky a rozvibrovala tělo bubnováním.

Seminář Intuitivní pedagogiky proběhl u nás ve škole dne 3. 10. Pro velký úspěch budou tato hravá setkání pro dospěláky pokračovat, a to každý první čtvrtek v měsíci. Leták čekejte brzy! Jo a prý to je výborný lék na migrénu! 😉

V družině během prvního říjnového týdne vyrostl strom a zapadlo několik Sluncí…

Seznamovák
Ve dnech 25. – 27. září proběhl tradiční seznamovací výlet na skautské chatě Maděra u Telecího u Poličky. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli užít mnoho venkovních radovánek se všemi živly i materiály – země, voda, oheň, vzduch, dřevo… Vevnitř se zpívalo, hrálo a vařilo. Díky všem!

Ukliďme svět, ukliďme Česko! Podílet se na úklidu Česka nás baví a dává nám to smysl, takže jsme se opět úspěšně připojili k akci Ukliďme Česko. (20.9. 2019)

Obec Třebosice slavila 700 let! A budova naší školy byla nedílnou součástí historie i oslav. (17. 9. 2019)

Budovatelsko-výrobní družstvo/družina… jede od počátku na plný výkon.
září 2019

Škola je stále krásnější…
Zvelebování školy pokračuje, tentokrát v rámci družiny. Okrasné truhlíky do oken… Aby měl Jan Nepomucký lepší výhled.

První týden pracovní jako obvykle
První školní týden je již tradičně zasvěcen zvelebování školy i jejího okolí… Na všem se samozřejmě podílejí i děti, neboť toho, co si samy opraví nebo vyrobí, si pak mnohem ví cení.

Zahájení školního roku
Školní rok 2019/2020 úspěšně zahájen. Počasí spolu s dětmi oplakává konec prázdnin, a tak jsme nejdřív využili nově opraveného přístavku, který bude sloužit jako šatna, pak se děti přesunuly do tříd a rodiče vyzkoušeli letošní novinku – kavárnu pro rodiče – místo a čas pro milá setkání a dobrou kávu.